Modernizace dálnice D1 s kompozity MEA

Modernizace dálnice D1 s kompozity MEA Modernizace dálnice D1 s kompozity MEA

Při výstavbě i modernizaci dálnic se používají nejen rošty na zakrytí zrcadel mostů, ale také kompozitní zábradlí. Na úseku dálnice mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem bylo rozhodnuto o použití kompozitního lankového a klasického madlového zábradlí MEA. Přes nadchod pro zvěř bylo instalováno nerezové lankové zábradlí s kompozitními sloupky. Letos v létě proběhla instalace zábradlí v jednom směru, druhý směr se bude montovat podle harmonogramu v podzimních měsících.

Na dálniční objekty jsou dodávány také kompozitní typové poklopy a mříže MEA/EMBECO, které jsou průběžně instalovány také na ostatní úseky nebo dálniční stavby po celé republice.

Kompozit nahrazuje díky své odolnosti proti mrazu, chemii, přitom nízké hmotnosti a pevnosti jiné stavební materiály, jako je např. ocel, beton, dřevo.

Více o kompozitním zábradlí na https://www.mea-odvodneni.cz/kompozitni-zabradli/sortiment/50.

MEA Water Management s.r.o.

Reklama

Vážené čtenářky a čtenáři,

od roku 2020 jsme spustili nový web časopisu SILNICE ŽELEZNICE. Všechny historické články lze dohledat na „staré verzi webu“ - old.silnice-zeleznice.cz. Pokud jste si na své firemní stránky některý z našich článků někdy vložili, upravte si v administraci odkaz - vložte slovo „old“, čili old.silnice-zeleznice.cz/ … (link článku). Odkaz bude plně funkční.

Kalendář akcí