Kompletní odvodnění parkovacích ploch hotelu v Krkonoších

publikováno:
Hotel Barbora ve Špindlerově mlýně. Hotel Barbora ve Špindlerově mlýně.

Ve Špindlerově Mlýně se dokončuje luxusní resort hotelu Barbora. Kompletní odvodnění parkovacích ploch řešil Projekční tým MEA Water Management. V náročných horských podmínkách byla vypočítána požadovaná hydraulická kapacita žlabů tak, aby zvládly i velký objem sněhu a vody z přívalových dešťů.

Pro odvodnění přístupových cest kolem garáží byly použity polymerbetonové žlaby SV 2000 s integrovanou ochrannou ocelovou hranou. Liniové systémy pomůžou s odvodněním i těch ploch, které mají nulový spád. Žlaby s litinovým roštem mají nosnost D400 kN, takže jsou vhodné pro středně zatěžované plochy. Polymerbetonový materiál zvládne i velké výkyvy teplot.

Parkovací stání umístěná v suterénu hotelu jsou odvodněna odpařovacími žlaby PG 1500.
Pro odvodnění přístupových cest kolem garáží byly použity polymerbetonové žlaby SV 2000.


Parkovací stání umístěná v suterénu hotelu jsou odvodněna odpařovacími žlaby PG 1500, které jsou napojeny na odtokové nerezové díly. PG žlaby z polymerického betonu mají nízkou stavební výšku jen 50 mm a nezasahují tak výrazně do nosné konstrukce. Úkapová voda nebo sníh z automobilů se odpaří ve speciálně tvarovaných drážkách žlabu a nadbytečná voda odteče. Bezroštový systém zajišťuje snadné čistění a také je při pojezdu zcela tichý. 

Takový benefit hosté v budoucnu určitě ocení.

  • Více o žlabech S: Zde
  • Více o odpařovacích žlabech PG: Zde

Foto: MEA WATER MANAGEMENT s.r.o.; ADR s.r.o.