Na nově rekonstruované železniční stanici v Semilech probíhala během léta také výstavba odvodňovacích systémů podchodu, nástupiště a přístupových šikmých ramp. Projekční tým MEA Water Management navrhl pro svod dešťové vody žlaby z velmi odolného polymerického betonu s žárově pozinkovanými ochrannými hranami, MEADRAIN SV.
Česká geologická služba ve spolupráci s Těžební unií a Sdružením pro výstavbu silnic a dálnic dokončila studii pro Ředitelství silnic a dálnic o disponibilních zdrojích stavebních surovin pro velké investiční akce.
Národní vlakový dopravce na Slovensku buduje nová střediska pro technickou a hygienickou údržbu vlaků. Výstavbu jednoho z nich, kterou zajišťují Železničné stavby a.s. Košice, probíhá v Humenném. Součástí nové infrastrukturní lokality je i zastřešené zázemí pro hygienickou údržbu vlaků, včetně tzv. fekální koleje s osazenými žlaby pro čištění WC vozů s uzavřeným toaletním systémem.
Metody hloubkového zlepšování zemin jako součást oboru speciálního zakládání lze generálně rozdělit dle různých pohledů. Důvodem jejich využívání je především potřeba vylepšení mechanicko-deformačních parametrů původních zemin resp. zemního prostředí za účelem zvýšení únosnosti podzákladí resp. snížení sedání základových konstrukcí.
Ve Špindlerově Mlýně se dokončuje luxusní resort hotelu Barbora. Kompletní odvodnění parkovacích ploch řešil Projekční tým MEA Water Management. V náročných horských podmínkách byla vypočítána požadovaná hydraulická kapacita žlabů tak, aby zvládly i velký objem sněhu a vody z přívalových dešťů.
Pyrotechnikům bylo dosud vydáno okolo 30 oprávnění k provádění pyrotechnických průzkumů, ale aktivně se této činnosti věnuje přibližně dvacítka z nich. Pyrotechnické firmy tak obvykle mají jednoho pyrotechnika. Výjimkou je firma BORGATA s. r. o., která zaměstnává čtyři pyrotechniky.
Letos na jaře bude dokončena komplexní rekonstrukce náměstí na ul. Třídy Míru v Berouně. Před obchodním domem Hvězda se realizuje projekt, jehož příprava začala již před cca 5 lety. Nové náměstí bude sloužit několika účelům – odpočinku na lavičkách pod vysázenými stromy, na velkých schodech, u plochy s vodními prvky a vodotrysky, ke konání veřejných akcí včetně pódia a shromažďovací plochy pro diváky.
Čeští výzkumníci přišli na to, jak efektivním spojením dřeva a vysoko hodnotných betonů při návrhu a výstavbě mostních konstrukcí ušetřit, a přitom ještě výrazně přispět k ochraně životního prostředí. Ekonomické přínosy spočívají nejen ve snížení nákladů na pořízení konstrukce, ale díky inovativnímu řešení mají konstrukce až dvakrát delší životnost bez nutnosti dodatečných nákladů na údržbu.
Ekonomika České republiky rostla od roku 2016 nevídaným tempem díky nízkým úrokům od komerčních bank. Také ministerstvo dopravy v této době rozjelo mnoho projektů jak na silnicích, tak i železnicích. Díky tomu rostla poptávka po pracích na těchto velkých stavbách a stavební firmy byly nuceny rozšířit svůj strojní park o dodatečné stavební stroje, což momentálně vede k rostoucímu tlaku na servis těchto strojů.
Vystuženie vozoviek sa používa pri rekonštrukciách vozoviek, všade tam, kde sú kladené zvýšené nároky na deformačné parametre vozovky vzhľadom na intenzitu dopravy. Výsledkom použitia oceľovej siete RoadMesh® je dlhšia životnosť vozovky pri nižšom servisnom intervale a nižších nákladoch na prevádzku.