Nově zrekonstruované náměstí v Berouně s designovými štěrbinovými žlaby MEA

publikováno:
V Berouně proběhla komplexní rekonstrukce náměstí na ul. Třídy Míru včetně odvodnění. V Berouně proběhla komplexní rekonstrukce náměstí na ul. Třídy Míru včetně odvodnění.

Letos na jaře bude dokončena komplexní rekonstrukce náměstí na ul. Třídy Míru v Berouně. Před obchodním domem Hvězda se realizuje projekt, jehož příprava začala již před cca 5 lety. Nové náměstí bude sloužit několika účelům – odpočinku na lavičkách pod vysázenými stromy, na velkých schodech, u plochy s vodními prvky a vodotrysky, ke konání veřejných akcí včetně pódia a shromažďovací plochy pro diváky. Nově vznikne i travnatá plocha se skulpturami nejen pohledovými, ale i užitnými a další zelení. Je myšleno i na bezbariérový přístup. 

Různorodá a členitá plocha vytvořila požadavky i na rozdílný způsob odvodnění, včetně splnění nároků na estetické řešení. Návrhu odvodňovacího systému se ujal Projekční tým MEA Water Management. 

Systémy MEA vyhovují svou úzkou štěrbinou na povrchu vyhoví i náročným požadavkům architektů.Jedním z důvodů pro volbu systémů MEA bylo téměř neviditelné štěrbinové odvodnění TSH TOPSLOT 2000, které se svou úzkou štěrbinou na povrchu vyhoví i náročným architektonickým požadavkům. Principem je nasazení štěrbinových krytů na polymerbetonové žlaby SV, které mají spádované dno, a díky tomu dokážou odvodnit i plochy s nulovým spádem. Zpevněné plochy kolem budov tak budou odvodněny, ale linie položené dlažby není nijak narušena.

Kompletní odvodnění zpevněných ploch bylo řešeno také se žlaby MEARIN EXPERT 200, které jsou vyrobeny z vysokopevnostního SMC kompozitu, tedy sklolaminátem vyztuženého plastu. Materiál je stabilní i při značném kolísání teplot.

Efektní a přitom nenápadné řešení systému MEA.
Zadlažďovací poklop.


Součástí dodávky byly také zadlažďovací poklopy XP 25, které jsou určeny na zakrytí technologických vstupů a používají se v kombinaci pro vyplnění venkovní zámkovou dlažbou. Třída zatížení je A15 až D400 kN.

  • Více o štěrbinových systémech MEA TSH Topslot: ZDE 
  • Více o žlabech SV: ZDE
  • Více o zadlažďovacích poklopech: ZDE

Zdroj foto: Město Beroun, MEA Water Management