CHVALIS: nejen nové projekty, ale i modernizace, opravy a údržba hydraulických systémů, pomocných i trakčních pohonů kolejových vozidel

Sídlo firmy CHVALIS v Hoštce v Ústeckém kraji Sídlo firmy CHVALIS v Hoštce v Ústeckém kraji

Oblast oprav, modernizací a údržby je kromě výroby nových systémů jednou z klíčových aktivit, které se v oblasti aplikací pro železnice intenzivně věnujeme od roku 2001. Startem v tomto odvětví pro nás bylo projektové zadání našeho klíčového českého výrobce na modernizaci 30kusové série legendární československé dieselelektrické lokomotivy z předlistopadové éry závodu ČKD, tzv. „Brejlovec“. Na lokomotivě jsme řešili modernizaci hydraulického systému pohonu vrtulí chlazení spalovacího motoru a zcela nově jsme navrhli a realizovali kompaktní hydraulický pohon lamelového kompresoru pro výrobu stlačeného vzduchu, který je klíčový pro ovládání a řízení lokomotivy a připojených vagónů nebo osobních vozů s bezpečnostní funkcí.

Objemy prací nových systémů, ale i oprav a modernizací pro sektor kolejových vozidel, od roku 2001 významně narostl a tomu jsme museli přizpůsobit i naše výrobní a skladové kapacity v sídle společnosti v Hoštce na Litoměřicku, kde se nachází sídlo společnosti se zázemím výrobní a logistické haly postavené v roce 2000 a významně rozšířené v roce 2016 na celkovou plochu 2 500 m2.

Probíhá zde výroba nových systémů, ale i opravy a modernizace pro portfolio českých výrobců kolejových vozidel i trvale rostoucí segment dodávek a služeb pro našeho prestižního zákazníka České dráhy – potažmo DPOV a SŽDC. Rozšířili jsme rovněž portfolio českých soukromých dopravců, kteří provozují dieselelektrické lokomotivy a motorové vozy.

ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS – ŠKOLENÍ SERVISNÍCH MECHANIKŮ A PRACOVNÍKŮ ÚDRŽBY

Důležitou oblastí, které naše společnost léta věnuje vysokou pozornost, je budování vlastních lokálních servisních středisek – „prodejních center“, vhodně rozmístěných na území ČR, jež pomáhají zabezpečit nepřetržitý 24hodinový záruční a pozáruční servis na námi dodané hydraulické systémy nebo i na jiné systémy daného vozidla zákazníka. Samozřejmostí je zabezpečení non-stop služby na poskytnutí potřebných náhradních dílů a servisních služeb.

Pro zajištění vysoké profesní kvality a odborného růstu našich servisních mechaniků, kteří zabezpečují zákazníky požadovaný nepřetržitý záruční a pozáruční servis pro dodané hydraulické systémy kolejových vozidel i pro starší systém, využíváme naše vlastní vzdělávací a školicí středisko, vybudované v roce 2006 za podpory dotačních programů EU a certifikované též společností Parker Hannifin Corp. Toto školící centrum jsme v roce 2017 dále významně rozšířili o další budovu, a to včetně ubytování!

Kromě školení vlastních zaměstnanců zde nabízíme speciálně odborně zaměřená školení pro naše zákazníky – pracovníky údržby společností, které vlastní a provozují motorové vozy a lokomotivy a zabezpečují si sami předepsaný pozáruční servis a údržbu. Navíc nabízíme i možnost tato odborná školení provádět přímo u zákazníka pro jím vybrané kmenové zaměstnance v jeho prostorách a na jím provozovaném kolejovém vozidle.

V ROCE 2018 DOSÁHLA NAŠE SPOLEČNOST VÝZNAMNÝCH PRESTIŽNÍCH OCENĚNÍ

V květnu jsme zvítězili v soutěži Český lídr Ústeckého kraje a na podzim jsme získali diplom ve vysoce prestižní soutěži ČESKÝCH 100 NEJ. K těmto, pro nás velice cenným oceněním, jistě významně přispěla naše dlouholetá poctivá práce v oblasti kolejových vozidel. Získaná ocenění pro nás znamenají závazek pro další zkvalitňování našich výrobků a služeb v daném segmentu.