Fakulta dopravní ČVUT v Praze zve na Den otevřených dveří

publikováno:
Možnost zažít Fakultu dopravní ČVUT na vlastní kůži, to je nabídka současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Možnost zažít Fakultu dopravní ČVUT na vlastní kůži, to je nabídka současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům.

Možnost zažít Fakultu dopravní ČVUT na vlastní kůži, to je nabídka současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se bude konat v pátek 24. listopadu 2023, v budově Horská 3 v Praze 2, od 9.00 do 15.00 hodin.

„Naši současní studenti si dobře pamatují, jak velkou roli při rozhodování o volbě jejich dalšího studia hrálo poznání budoucí vysoké školy na vlastní kůži,“ říká PaedDr. Lenka Kubešová Zápotocká z PR týmu Fakulty dopravní ČVUT v Praze.

Program začíná v 9.00 hod. krátkými přednáškami o studijních programech a specializacích, které je možné na fakultě studovat. Návštěvníci se tak dozvědí, že Fakulta dopravní svými studijními programy a specializacemi pokrývá celé spektrum dopravy. Vychovává špičkové odborníky v oblasti dopravy, chytrých měst, logistiky, letectví a dopravních systémů. V závěru přednášek se mohou středoškoláci těšit na slosovatelnou anketu budoucího Dopraváka o věcné ceny.

Po přednáškách budou v prostorách fakulty připravené stánky jednotlivých pracovišť a ústavů se zajímavými interaktivními exponáty a ukázkami projektů. Od zaměstnanců ze studijního oddělení získají uchazeči všechny potřebné informace ohledně přijímacího řízení. Na hlavním InfoPointu budou současní studenti odpovídat na veškeré dotazy týkající se studia i následného uplatnění. Odtud také budou vycházet skupinky na komentované prohlídky po budově    a laboratořích, kde průvodci budou opět studenti Fakulty dopravní. 

Zájemci se tak podívají do prostor fakulty, špičkových laboratoří a specializovaných pracovišť, kde se tvoří budoucnost dopravy. Mezi ně např. patří laboratoř Smart Cities. 

Fanoušky železnice potěší návštěva Dopravního sálu s modelovým kolejištěm a přehlídkou železniční techniky. Nadšence do letectví určitě osloví ATC simulátor (simulace řízení letového provozu), letecký simulátor Airbus A-320. Pro fandy motorek bude připravena prezentace studentského závodního týmu Fakulty dopravní – CTU Lions a ukázky jejich závodních motocyklů. Dále budou připravené vozidlové simulátory a spousta dalšího.

V chill out zóně si bude možné u kávy popovídat se stávajícími studenty, kteří budou připraveni zodpovědět každou otázku týkající se studia a studentského života na fakultě. Den otevřených dveří by se nemohl uskutečnit bez studentů ze studentského klubu eFDrive, který se na akci bude také prezentovat. Návštěvníci se dozvědí, jaké akce klub pořádá, jak se do klubu zapojit, a hlavně získají informace o seznamováku UZEL, který patří mezi největší a nejpopulárnější akce klubu.

Středoškoláci i ostatní návštěvníci se mají na co těšit, protože se podívají fakultě takzvaně pod pokličku a zažijí pražskou Dopravku naživo. 

Program Dne otevřených dveří najdete zde.