Zdeněk Chrdle posedmé zvolen generálním ředitelem společnosti AŽD

publikováno:
autor:
Zdeněk Chrdle Zdeněk Chrdle

Na valné hromadě společnosti AŽD, která se uskutečnila v pátek 6. března 2020, proběhly volby statutárních orgánů a generálního ředitele. Tím byl znovu zvolen stávající ředitel Ing. Zdeněk Chrdle.

Do dozorčí rady byli zvoleni: Petr Rott, Miroslav Kozák a František Formánek. Jednateli firmy se stali: Zdeněk Chrdle, Roman Juřík a Daniela Veselá.

Zdeněk Chrdle, který je ve funkci generálního ředitele AŽD od roku 2003, tak obhájil svůj post na další tři roky. Začíná tedy své sedmé volební období.

Tím, že vedení společnosti AŽD pokračuje ve stejném složení jako v minulém volebním období, dáváme našim partnerům signál, že AŽD je stabilní společností, která využila nedávný úbytek zakázek k technickým inovacím a vývoji zcela nových technologií. Důkazem je bezesporu Švestková dráha (trať Čížkovice – Obrnice), kde jsme zahájili každodenní železniční provoz, ale také zde testujeme naše nové a veřejnosti zatím neznámé technologie. Zaměřili jsme se rovněž na zahraniční trhy, přičemž nejvýznamnějšími zakázkami jsou aktuálně modernizace železničních sítí v Polsku či na Slovensku. AŽD je společností, která udržuje krok s evropskou konkurencí a přináší na trh nové původní české technologie,“ uvedl k volbám Zdeněk Chrdle.