Jihočeský kraj má první dálniční odpočívku

publikováno:
autor:
Dálniční odpočívka Chotýčany na dálnici D3 (vizualizace ŘSD) Dálniční odpočívka Chotýčany na dálnici D3 (vizualizace ŘSD)

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevřelo motoristům dálniční odpočívku Chotýčany na dálnici D3. Zařízení leží zhruba deset kilometrů severně od Českých Budějovic a je vůbec první dálniční odpočívkou v Jihočeském kraji. Postavila ji společnost Strabag.

Podle kategorizace ŘSD jde o středně velkou odpočívku, která nabízí 90 míst pro osobní auta a stejný počet míst pro kamiony. Obě strany dálnice obsadila s čerpací stanicí společnost MOL. Na obou stranách je i dětské hřiště a relaxační zóna.

V provozu je aktuálně 70 kilometrů dálnice D3 od hranic Středočeského a Jihočeského kraje k severnímu okraji Českých Budějovic. Jediná odpočívka s benzinovou pumpou a občerstvením leží u Mezna už na území Středočeského kraje (Mitrovice).

„V přípravě je proto na dálnici D3 hned několik dalších odpočívek. Ještě v letošním roce bychom rádi zahájili výstavbu velké odpočívky Suchdol, která je součástí dálničního úseku D3 Kaplice nádraží – Nažidla, na který již aktuálně běží výběrové řízení na zhotovitele,“ uvedl šéf ŘSD Radek Mátl. Podle některých odhadů chybí v Česku až 2 000 odstavných míst.