Pardubice se opět na dva dny stanou hlavním městem dopravy

publikováno:
Na jedné z největších odborných konferencí v České republice vystoupí desítka předních odborníků. Foto z XI. Dopravní konference 2022. Na jedné z největších odborných konferencí v České republice vystoupí desítka předních odborníků. Foto z XI. Dopravní konference 2022.

Ve čtvrtek 7. září proběhne v Kongresovém centru Paláce Pardubice již 12. ročník Dopravní konference, která je věnována všem dopravním módům, přesněji jde o silniční, železniční, leteckou a vodní dopravu. Na jedné z největších odborných konferencí v České republice vystoupí desítka předních odborníků, program naleznete zde. Mluvit se bude o připravovaných i již realizovaných projektech na silnici a železnici. Přítomni budou i zástupci Hospodářské komory, Svazu dopravy a dalších dopravních institucí.

Dopravní konference zahájí ve 14 hodin proslovy významných hostů, mezi ty se zařadí prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a jeho 1. náměstek zodpovědný za dopravu Michal Kortyš. Mezi panelisty vystoupí především ministr dopravy ČR Martin Kupka a další odborníci, jako Jiří Svoboda (generální ředitel Správy železnic), Tomáš Thót (generální ředitel ČD CARGO a.s.), nebo Radek Mátl (generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic).

V pátek 8. září se poté uskuteční 22. ročník Silničního veletrhu na půdě areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Svou práci přijede prezentovat na sedm desítek firem z celé České republiky, a to z oboru silničního hospodářství a dopravy, stavebních společností, výrobců a dodavatelů silniční techniky i výrobců strojů a automobilů.

Silniční veletrh nově nabízí také zajímavou možnost prezentace škol a dalších vzdělávacích institucí. Koncept veletrhu přináší další efektivní nástroj komunikace studentů technických středních a vysokých škol z širšího regionu se zástupci firem.

V rámci „STUDENT LOUNGE“ budou mít firmy možnost prezentovat své nabídky kariérního a profesního rozvoje pro studenty a také jednotlivé školy mohou nabídnout své studijní obory a možnosti navazujícího studia. Toto spojení s veletrhem, kde vystavují nejvýznamnější společnosti v oboru silničního stavitelství, především z našeho regionu, jsou velkým potenciálem naší akce.

Studenti tak mohou využít příležitost se setkat se zástupci firem, diskutovat a zjistit informace o svém budoucím možném uplatnění na trhu práce. Dovolujeme si tedy pozvat studenty jako návštěvníky nebo školy i firmy jako vystavovatele.

Na veletrhu bude představen „JCB Hydradig Pothole Pro“, víceúčelový stroj postavený na univerzální a prověřené platformě kolového rýpadla JCB Hydradig. Ten díky instalaci speciálního příslušenství dokáže vyfrézovat výtluk, ořezat okraje a zamést, to vše bez nutnosti výměny příslušenství. Za své schopnosti vděčí Pothole Pro především instalovanému příslušenství, tj. fréze, zametači a řezačce, ale zároveň celkovému konceptu stroje, díky kterému má strojník neomezený výhled na všechna čtyři kola v rozsahu 360 stupňů.

Návštěvníci z řad odborné veřejnosti se mohou registrovat pro účast na akcích prostřednictvím webových stránek www.dksv.cz.