Kolový nakladač Komatsu nově i ve službách giganta v práci se dřevem

publikováno:
Průmyslový kolový nakladač Komatsu WA475-10KTL nakládá piliny v české pobočce společnosti Stora Enso v Plané. Průmyslový kolový nakladač Komatsu WA475-10KTL nakládá piliny v české pobočce společnosti Stora Enso v Plané.

Mezinárodně působící a renomovaná skupina Stora Enso vybavila svou českou pobočku v Plané kolovým nakladačem Komatsu WA475-10KTL. Stora Enso je jeden z předních dodavatelů udržitelných řešení na bázi dřeva pro stavebnictví a jeden z největších soukromých vlastníků lesů na světě.

Kolový nakladač WA475-10KTL dodala společnost KUHN – BOHEMIA, který je výhradním distributorem stavebních strojů Komatsu na českém trhu. Nakladač v závodě Planá slouží k nakládání pilin a štěpky. Je vybaven vysokovýklopnou lopatou o objemu 14 m3, může tak manipulovat s odpovídajícím objemem materiálu. Stroj disponuje i továrně novou nakládací kinematikou KTL (Komatsu Tool Linkage), která je díky své konstrukci a vysokým vyklápěcím momentům obzvláště vhodná pro použití právě s velkoobjemovými lžícemi nebo drapáky na klády. 

Nově vyvinutá nakládací kinematika je vhodná zejména pro použití velkoobjemových lžic a drapáků na dřevo.Před nákupem provedl tým společnosti Stora Enso v Plané analýzu stroje z hlediska jeho výkonu, produktivity a spotřeby nafty. Všechny parametry byly pro odpovědné osoby velmi uspokojivé, a proto bylo nakonec rozhodnuto o nákupu stroje WA475-10KTL.

V době vysokých nákladů na pohonné hmoty zaujme kolový nakladač s moderním pohonem Power Split, který zajišťuje optimální spotřebu paliva. Třicetitunový stroj kombinuje výhody svého předchozího modelu s až o 30 % vyšší spotřebou paliva. 

Díky nezávislému ovládání pracovní hydrauliky a hnacího ústrojí a z toho plynoucím plynulým procesům nakládky je kolový nakladač WA475-10KTL ideální pro manipulaci s materiálem.

Nová kabina SpaceCab nabízí obsluze ergonomicky navržené pracoviště s dostatečným prostorem, prvotřídním komfortem a nejlepším výhledem do všech stran. Další funkce, jako je systém automatického plnění lžíce, řízení joystickem a kamerový systém s více pohledy (3 kamery vpředu +1 kamera vzadu), podporují řidiče v neúnavné a bezpečné práci.