Vysokokapacitní žlaby MEA netradičně u fekální koleje

publikováno:
Fekální kolej vlaků s ENS žlaby. Fekální kolej vlaků s ENS žlaby.

Národní vlakový dopravce na Slovensku buduje nová střediska pro technickou a hygienickou údržbu vlaků. Výstavbu jednoho z nich, kterou zajišťují Železničné stavby a.s. Košice, probíhá v Humenném. Součástí nové infrastrukturní lokality je i zastřešené zázemí pro hygienickou údržbu vlaků, včetně tzv. fekální koleje s osazenými žlaby pro čištění WC vozů s uzavřeným toaletním systémem.

Fekální kolej má instalovanou sběrnou betonovou vanu o délce 136 m s boční vyvýšenou manipulační dráhou, distribucí potřebných médií a automatizovanými odsávacími jednotkami pro vyprazdňování kontejnerů vakuových toalet.

Vysokokapacitní zátěžové žlaby MEA ENS4000 pro zachycení úkapů z vany byly dodány s roštem pro třídu zatížení E600. V případě hygienické stanice se předpokládá pojezd pouze elektrických obslužných vozíků, takže není třeba odvodňovací žlaby dimenzovat pro těžkou nákladní dopravu.

Žlaby jsou vyrobeny z polymerického betonu. Tento druh materiálu je zcela nenasákavý a mrazuvzdorný, odolný vůči chemickým, ropným látkám i močovině. Bude tedy bezpečně a dlouhodobě fungovat i v tomto agresivním prostředí.

Na stavbě bylo potřeba také udělat individuální úpravu a vyřezat do 136 m dlouhého žlabu 57 ks bočních vtoků DN100, aby mohla být optimalizována technologie pro danou činnost.

Netradiční využití odvodňovacích žlabů MEA s individuální úpravou přispěje ke snadnější a komfortnější práci zaměstnanců údržbového centra.

Více o vysokokapacitních zátěžových žlabech MEA zde.

Zdroj: MEA Water Management