Lokální podpora a globální řešení: Kuhn Bohemia a. s. a Smart Construction oznamují partnerství

publikováno:
autor:
3D snímání je součástí řešení Smart Construction Edge. 3D snímání je součástí řešení Smart Construction Edge.

Perspektivní společné řešení našly Kuhn Bohemia a. s. (dále jako Kuhn Bohemia), dceřiná společnost Komatsu Distributor Kuhn Group, a Smart Construction, technologický podnik Komatsu specializující se na digitální transformaci zemních prací, když nyní uzavřely partnerství.

Společnost Kuhn Bohemia se v rámci tohoto partnerství zavázala dodávat zákazníkům v České republice a na Slovensku digitální transformaci v podobě každodenních služeb podporujících řešení Smart Construction. To například zahrnuje pronájem vybavení, tvorbu 3D dat, nastavení staveniště a poradenství na místě. Společně s Kuhn Bohemia se tým Smart Construction podrobně naučí, jak lze místním zákazníkům zlepšit a digitálně transformovat jejich podnikání. Na základě těchto znalostí bude Smart Construction poskytovat zákazníkům vylepšená nebo zcela nová řešení šitá na míru jejich potřebám. V současnosti jsou partneři společnosti aktivní v šesti evropských zemích a síť je stále systematicky rozšiřovaná.

DIGITÁLNÍ ŘEŠENÍ VHODNĚ DOPLNÍ PRODEJ STROJŮ

„Chceme doplnit prodej strojů o služby 3D technologie, založené na nejlepší platformě,“ vysvětluje Daniel Sys, ředitel Kuhn Bohemia. „Věříme, že Smart Construction je jediná správná cesta a implementace Smart Construction zvýší prodej našich strojů Komatsu intelligent Machine Control (iMC). Nabídka služeb Smart Construction může dát našim zákazníkům přidanou hodnotu, která je žádaná již dnes a bude jistě nezbytná i v budoucnu. Naši zákazníci s námi mohou spolupracovat jako jednotné kontaktní místo pro správná řešení, služby a rady.“

Hlavním cílem je vyjít vstříc jedinečným požadavkům každého zákazníka. Umožní to právě kombinace místních znalostí stavebních norem a metod, které ovládá Kuhn Bohemia, a globálních znalostí a zkušeností týmu Smart Construction.

CO PŘINÁŠÍ SMART CONSTRUCTION

Smart Construction byl jako technologický podnik od Komatsu poprvé představen v roce 2015 s cílem zlepšit efektivitu a řešit nedostatek pracovních sil, jemuž čelí japonský stavební průmysl. Nyní je Smart Construction aktivní v Japonsku, Evropě, Severní Americe a Austrálii. Poskytuje řadu řešení, která doprovázejí projekty zemních prací od nabídkového řízení až po podávání zpráv. Od budování 3D světa s daty z dronového průzkumu až po nalezení nejlepší trasy přepravy s těmito daty. Pomáhá sledovat a optimalizovat tok strojů, technologií a materiálů na staveništích a ve spolupráci se svými partnery a klienty se snaží zkrátit dobu realizace projektu, zvýšit zisk a zároveň učinit staveniště bezpečnější a ekologičtější.

Richard Clement, zástupce generálního ředitele společnosti, vidí ve spojení firem velký potenciál do budoucnosti: „Smart Construction přináší zákazníkům nové hodnoty využitím digitální transformace zemních prací. Je proto nezbytné, abychom měli přímý vztah s místním partnerem, který již má s podporou digitálních služeb v tomto směru své zkušenosti. A v budoucnosti jde jak v České republice, tak na Slovensku o zcela samozřejmou formu podpory zákazníka.“