V Brně se uskuteční seminář na téma budování městského okruhu

publikováno:
autor:
Velký městký okruh v Brně bude po svém kompletním dobudování nejdůležitějším prvkem silniční části dopravního systému města. Foto: ŘSD Velký městký okruh v Brně bude po svém kompletním dobudování nejdůležitějším prvkem silniční části dopravního systému města. Foto: ŘSD

Už 28. května 2024 od 09:00 se v hotelu Maximus Resort v Brně-Kníničkách uskuteční seminář na téma Velký městský okruh - Spojení pro plynulý život. Jeho pořadatelem je společnost Sekurkon.

prognóza dopravy v Brně.Seminář bude zařazen v akreditovaných vzdělávacích programech celoživotního vzdělávání pro členy ČKAIT.

Velký městský okruh v Brně bude po svém kompletním dobudování nejdůležitějším prvkem silniční části dopravního systému města. Okruh, procházející městskými částmi mimo centrum, bude směrově dělenou víceproudou komunikací rychlostního typu. 

Umožní rychlý a plynulý přesun automobilů z jedné strany města na druhou a odstraní neúnosnou dopravní zátěž řady hlavních ulic.

Vzhledem k trvalému nárůstu automobilové dopravy je podle odborníků kompletní dostavba a zprovoznění Velkého městského okruhu Brno nutností. Nebude-li okruh realizován, doprava ve městě v horizontu několika let zcela zkolabuje. Velký městský okruh Brno o délce více než 20 km se stane nejvýznamnější součástí dopravního systému města Brna a okolí.

Přihlásit na seminář se můžete zde.