Vozidla na údržbu silnic sestavují na Pardubicku studenti

publikováno:
Foto: Správa a údržba silnic Pardubického kraje Foto: Správa a údržba silnic Pardubického kraje

Pardubický kraj a jeho silničáři investují každý rok do svého vozového parku. Největší zajímavostí jsou letos vozy kompletované žáky automobilních škol. 

Správa a údržba silnic Pardubického kraje má nyní k dispozici nové vozidlo Tatra Phoenix. Vůz však nebyl zkompletován v Kopřivnici, ale složili jej žáci Střední školy automobilní Holice. Díky projektu s názvem Tatra do škol se tak mohli seznámit s nejnovější technikou a složit si opravdu originální skládačku. Už dříve si studenti takto vyzkoušeli vozidlo, které šlo na cestmistrovství v Lanškrouně. Pro příští rok kraj plánuje zakoupit další dvě vozidla. Podstatou projektu, který vznikl v roce 2018, je spolupráce mezi automobilkou, jednotlivými kraji a technickými školami. 

OBLÍBENÉ TATROVKY

„Tatra Phoenix má ve Správě a údržbě silnic Pardubického kraje jedno z nejvyšších zastoupení. Tatrovky jsou u nás obecně velmi oblíbené, celkem jich máme ve flotile 47. Jsem proto rád za takto skvělý a ojedinělý projekt, který nám umožní rozšířit vozový park o další vozidlo této značky. Studenti získali cenné zkušenosti, ale i zážitky. A kdo by si nechtěl složit Tatrovku a navštívit továrnu, kde se vyrábí? Mě by to jako studenta automobilky rozhodně lákalo,“ dodal náměstek pro dopravu Michal Kortyš.

Související články