Začal veletrh BAUMA 2022

publikováno:

Do Mnichova se včera po třech letech opět vrátil nejdůležitější veletrh ve stavebním průmyslu BAUMA 2022. Až do neděle 30. 10. jej může navštívit nejen odborná veřejnost, jako jsou zástupci firem, obchodníci, nákupčí a odborníci, ale i zájemci z řad široké veřejnosti.

V pořadí již 33. mezinárodní veletrh stavebních, důlních strojů, nářadí a stavebních technologií se koná na výstavní ploše 614 000 m2 a vystavuje zde přes 3600 vystavovatelů z celého světa. K nosným letošním tématům patří materiály budoucnosti, vývoj autonomních strojů nebo cesta k nulovým emisím. Věnuje se i použití digitalizace a automatizace v těžbě nebo výhodám digitálního plánování stavebních procesů, a to v oblastech efektivity, větší ochrany životního prostředí, bezpečnosti nebo hospodárnosti

NEJLEPŠÍ PŘEHLED O NOVINKÁCH

Novinky nejen z oboru stavebních strojů a vozidel, ale také stavební přístrojů, nářadí, speciálních systémů, lešení, výroby stavebních hmot, báňského průmyslu a dopravy prezentují firmy z téměř šedesáti zemí, mezi nimi nechybí ani Česká republika. Pro některé pořádá agentura CzechTrade společnou účast, jiné daly přednost vlastnímu stánku. Firma Scania na veletrh přivezla několik produktů, mezi nimi 13litrový motor DC13 nové generace, který je určen pro průmyslové použití a výrobu elektřiny. Na stánku je rovněž vystaven elektromotor a baterie, obojí určené pro elektrifikovaná pohonná řešení. Tatra Trucks letos na svém stánku vystavuje dva vozy modelové řady Tatra Phoenix, která představuje hlavní produkt firmy pro oblast stavebnictví a těžebního průmyslu. Konkrétně jde o provedení nosič výměnných nástaveb na podvozku Tatra Phoenix 6x6 a těžký sklápěč na podvozku Tatra Phoenix 8x8.

Související články