Ze šumperské výroby Škoda Group vyjela první jednotka RegioPanter

publikováno:
Nové vlaky poskytují cestujícím pohodlné bezbariérové cestování v klimatizovaných oddílech i další nové služby, například možnost dobíjet drobnou elektroniku během cesty (Zdroj: Škoda Transportation) Nové vlaky poskytují cestujícím pohodlné bezbariérové cestování v klimatizovaných oddílech i další nové služby, například možnost dobíjet drobnou elektroniku během cesty (Zdroj: Škoda Transportation)

První elektrickou jednotku RegioPanter s označením 20 Ev převzaly od dodavatele České dráhy (ČD). Provozovat ji budou v Olomouckém kraji. Soupravu vyrobili zaměstnanci šumperského závodu Škoda Group. Aktuálně se zde nachází další čtyři jednotky v různé fázi rozpracovanosti, které budou zákazníkovi brzy doručeny.

„Náš nejnovější typ třívozové jednotky RegioPanter získal od drážního úřadu schválení, a tak nic nebrání tomu, aby byl uveden do plného provozu. Do Olomouckého kraje již byly nasazeny tři soupravy, nyní k nim dodáme další dvě z této nové generace. A mezi nimi navíc úplně první, kterou jsme vyrobili v Šumperku. Rozšíření výroby do Šumperka má určitě pozitivní vliv na tempo výroby, které tímto urychlujeme,“ říká Tomáš Ignačák, President Region CZ/SK & Central East ve Škoda Group.

Nové vlaky poskytují cestujícím pohodlné bezbariérové cestování v klimatizovaných oddílech i další nové služby, například možnost dobíjet drobnou elektroniku během cesty (Zdroj: Škoda Transportation)„Nové vlaky poskytují cestujícím pohodlné bezbariérové cestování v klimatizovaných oddílech i další nové služby, například možnost dobíjet drobnou elektroniku během cesty, připojit se k internetu přes palubní Wi-Fi a využít čas strávený ve vlaku třeba pro vyřizování e-mailů, chatování nebo jiné aktivní činnosti. Moderní vlaky v Olomouckém kraji tak nabízejí atraktivní alternativu k cestování autem,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Škoda Group v letošním roce obnovila výrobu vlaků ve svém závodě v Šumperku. V něm se odehrává kompletní montáž a oživování elektrických jednotek RegioPanter typu 20 Ev určených pro provoz v Olomouckém kraji. Jednotlivé komponenty vlaků jsou vyráběny ve výrobních závodech skupiny v Plzni a Ostravě. Na Olomoucku bude nasazeno celkem 27 RegioPanterů druhé generace, z toho 14 bude vyrobeno právě v Šumperku.