Nové nízkopodlažní trolejbusy míří z Plzně do Rumunska

publikováno:
autor:

Nové trolejbusy pro město Târgu Jiu míří v těchto týdnech z plzeňské skupiny Škoda Transportation do jejich nového působiště v Rumunsku. Škodovka pro flotilu celkem 11 nových plně nízkopodlažních vozů dodává kompletní elektrovýzbroj, zajišťuje finální montáž trolejbusů a jejich testování v Plzni. První plně klimatizovaný trolejbus pro rumunské Târgu Jiu plzeňská firma expedovala již v září.

V Rumunsku se nám v posledních letech daří. Celkem bude v Rumunsku jezdit více než 170 trolejbusů s výzbrojí ze Škodovky. Vozidla již úspěšně slouží v Kluži, Brašově, Temešváru, Galati nebo Baia Mare,“ uvedl generální ředitel Škody Electric Bedřich Koukal.

Dvanáctimetrová vozidla pro Târgu Jiu mají bezbariérový přístup a nabídnou například i nástupní plošinu pro vozíčkáře, vybaveny jsou Wi-Fi, kamerovým systémem a dalšími zařízeními zvyšující pohodlí cestu­jících. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelin­gu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku. Finálním dodavatelem nových trolejbusů pro rumunské zákazníky je společnost Solaris.

Skupina Škoda Transportation je největším evropským výrobcem trolejbusů a vyrábí je již 85 let. Za tu dobu dodala Škodovka na tuzemský i zahraniční trh více než 14,5 tisíce trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a v severní Americe.