50 modulárních mostů pro Ghanskou republiku

MCE cílí v Ghaně i na další mostní projekty MCE cílí v Ghaně i na další mostní projekty

Jednou z páteří silné ekonomiky Ghany jsou vládní programy zlepšování silnic jako součást její dopravní politiky. Důležitost dopravní infrastruktury je zdůrazněna v několika ghanských strategických plánech jako prostředku pro hospodářský růst a snižování chudoby při poskytování přístupu k zaměstnání, trhům, školám a zdravotním střediskům.

Pro další rozvoj infrastruktury získala společnost Knights a. s. zakázku na implementaci 50 modulárních ocelových mostů ve spolupráci s MCE jako poskytovatelem technologií. MCE pokrývá návrh mostů, výrobu všech komponent, poskytuje mostní vybavení a dozorové služby pro instalační práce.

Zkušenosti MCE s implementací modulárních ocelových mostů na klíč sahají do minulého století, kdy byly úspěšně realizovány projekty například na Filipínách, Indonésii, Srí Lance, Laosu, Myanmaru a Etiopii. Na základě těchto zkušeností byl navržen nový, na míru šitý modulární systém založený na aktuálních normách Eurokódu, s ohledem na nízké nároky na údržbu a životností 100 let.

Poskytnutím všech ocelových komponentů, spojovacích materiálů, madel, zábradlí, ložisek, dilatačních spár až po dohled, školení místních techniků při inspekci a údržbě mostů a předávání příruček pro instalaci a údržbu nabízí MCE komplexní řešení.

Schéma financování vývozu bylo sjednáno s podporou České exportní úvěrové agentury – Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) a Československé obchodní banky, a. s. (ČSOB) jako jednající banka poskytující technický a finanční balíček na klíč pro Ghanskou republiku.

Udržitelná technická řešení pro mostní stavby v kombinaci s finančním inženýrstvím jsou jednou z hlavních činností MCE. Projekty modulárních mostů v několika asijských a afrických zemích – také v Ghanské republice – jsou aktuálně v jednání. Realizací těchto projektů bude MCE dále přispívat ke zlepšování dopravní infrastruktury a rozvoji těchto zemí.

MCE Slaný s. r. o.