Společnosti STYL 2000 a FRONTECH se podílely na opláštění komerčních prostor na hostivařském koridoru

publikováno:
autor:

Samotná realizace spočívala ve zhotovení a montáži hliníkového nosného roštu na pilířích mostu, které jsou nosnou konstrukcí železničního koridoru, na který byly následně připevněny HPL desky. Tento systém opláštění pilířů je zhotoven na principu odvětrávané fasády. Instalovaný fasádní systém je také nedílnou součástí architektonického záměru, kdy umístění uvedených desek šedé barvy nejen doplňuje betonové části pilířů, ale je i praktický, a to zejména z důvodu snadné výměny jednotlivých desek v případě mechanického poškození nebo znehodnocení např. vandaly. Stavba byla realizována v průběhu srpna a září 2021 a investorem je Správa železnic, státní organizace.

Obě společnosti spolupracují na realizaci odvětrávaných zavěšených fasád z různých materiálů více jak 10 let. Nyní realizovaly odvětrávaný fasádní systém z HPL desek, a to jako opláštění Drobné provozovny – Zahradní město v rámci stavby „Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl. n., II. část – Praha Hostivař – Praha hl. n.“.

A s prací obou firem byl spokojený i ředitel výstavby Ladislav Šabach ze společnosti Metrostav. „Vestavba komerčních jednotek mezi pilíře mostu přes ulici Průběžná byla součástí mnoha změn realizovaných v průběhu výstavby projektu Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl. n., I. část Praha Hostivař – Praha hl. n., která probíhala v období od června 2018 po listopad 2021.

Opláštění komerčních prostor a architektonických pilířů, které provedla společnost STYL 2000, byla realizována ve vysoké kvalitě, ve velmi krátkém termínu a ve složitých podmínkách výluky ulice a tramvajové trati v koordinaci s firmou Metrostav a. s.,” uvedl Šabach.

Stanice Zahradní Město je nově vybudovanou zastávkou na koridorové trati mezi stanicemi Praha hl. n. a Praha-Hostivař, kde budou zastavovat pouze osobní a spěšné vlaky. Vedle železniční stanice je zde i nová zastávka MHD Nádraží Zahradní Město, která umožňuje cestujícím přestup mezi jednotlivými spoji.

SPOLEČNOST STYL 2000® spol. s r. o.

byla založena v roce 1990 s působením především v pozemním stavitelství jako dodavatel zavěšených fasád. Díky dlouholetému působení na stavebním trhu postupně rozšířila svou činnost i na dopravní stavby jako dodavatel produktů z gumového recyklátu pro řešení vibrací a tlumení hluku pro tramvajové tratě (antivibrační rohože, obložky kolejnic). Od roku 2015 je výhradním zástupcem společnosti Rosehill Rail na českém a slovenském trhu.

SPOLEČNOST FRONTECH s. r. o.

působí na trhu více jak 20 let, a to v oboru stavebnictví se specializací na realizaci provětrávaných fasádních systémů s různými druhy obkladových materiálů. Svým zákazníkům poskytuje komplexní řešení s využitím vlastních technologií.