TOP STAVEBNÍ SPOLEČNOST ROKU 2020 vyhrál Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.

publikováno:
autor:
Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com) Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com)

Každoročně vyhodnocujeme a vybíráme vítěze v rámci soutěže TOP STAVEBNÍ SPOLEČNOST ROKU a ani letos tomu nebylo jinak. Letošním vítězem této soutěže se stala společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. Soutěž zpracovává analytická společnost CEEC Research s.r.o.

„Z vítězství v anketě top stavební firma roku 2020 máme obrovskou radost. Loňský rok byl pro naši společnost CH&T Pardubice jedním z nejlepších v dosavadní historii, a proto ocenění, kterého si velice vážíme a přijímáme ho s náležitým respektem ke všem stavebním firmám, vnímáme jako další významné potvrzení kvalitní práce i stále silnějšího postavení na českém stavebním trhu. Jsme velice rádi, že je naše společnost hodnocena u veřejných zadavatelů takto pozitivně, což je nejen příjemné zjištění, ale je to pro nás hlavně velký závazek ve vzájemné spolupráci do budoucna. Úspěch a výsledky se ve stavařině nikdy nerodí sami, za vším stojí lidé, jejich každodenní práce, nasazení, obětavost. Velké poděkování tudíž patří všem pracovníkům naší společnosti, to oni tvoří značku CH&T Pardubice, ocenění je především jejich zásluha. komentuje své vítězství Martin Kvirenc, předseda představenstva společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.

Do soutěže jsou každoročně nominovány všechny stavební společnosti, které realizují veřejné zakázky. Aby byla zachována objektivita, do užšího výběru poté postupuje 25 společností, které v roce 2020 realizovali nejvíce veřejných zakázek, co se do jejich počtu týče. Veřejní investoři následně posuzují své stavební dodavatele z hlediska kvality stavby, rychlosti realizace a také ceny realizace.

Na druhém místě se umístila společnost STRABAG a.s., která v několika předchozích ročnících obsazovala místo první. „Každé ocenění naší práce ze strany zákazníka je pro nás cenné. Umístění v anketě TOP stavební společnost si vážíme především proto, že jsme v celé historii ankety zatím nikdy neopustili stupně vítězů. A tato dlouhodobost má pro nás skutečnou váhu. Děkuji všem svým kolegům za to, že svou prací přispívají k budování naší značky kvality, a děkuji také našim zákazníkům z řad veřejných investorů za jejich důvěru. Myslím, že klíčem k našemu úspěchu a spokojenosti zákazníka je naše schopnost aktivně nabízet nové přístupy a kombinovat je s tradičním stavařským řemeslem. V systému českých veřejných zakázek pro vlastní řešení zatím nemáme mnoho prostoru, ale první vlaštovky např. v podobě projektů Design & Build se objevují. Vítám také to, že se i na straně veřejných investorů objevuje zájem využít možností, které nabízí digitalizace. Digitální metody nám umožňují pracovat přesněji, lépe odhalit případné nedostatky nebo kolize v projektové dokumentaci a zajišťují také transparentnost a možnost online kontroly v rámci procesu výstavby. Je to obrovská příležitost pro celé české stavebnictví, kterou stačí pouze uchopit. My v tom děláme maximum a věřím, že i díky tomuto úsilí získáváme v očích veřejných zadavatelů kredit.“ komentoval vítězství Ondřej Novák, předseda představenstva společnosti STRABAG a.s.

Nominované stavební společnosti jsou hodnoceny známkou 1–5 jako ve škole, kdy 1 je nejlepší ohodnocení a 5 je nejhorší ohodnocení. Výsledná známka tvoří průměr všech obdržených známek a určuje pořadí firmy v soutěži. Letošní ročník byl vyhodnocován v průběhu dubna. Tabulka níže zobrazuje stavební společnosti, které se umístili na prvních deseti místech a známky, které obdržely. 

Pořadí

Společnost

Známka

1

Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.

1,64

2

STRABAG a. s.

1,69

3

COLAS CZ a.s.

1,79

4

SWIETELSKY stavební s.r.o.

1,80

5

M - SILNICE a.s.

1,86

6

FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.

1,91

7

EUROVIA CS, a.s.

1,92

8

Skanska a.s.

1,92

9

SaM silnice a mosty a.s.

1,96

10

SMP CZ, a.s.

2,04


Na třetím stupni vítězů se umístila společnost COLAS CZ a.s., za níž cenu přebíral Tomáš Krones, generální ředitel společnosti: „Dodržet, co jsme slíbili, a udělat naši práci kvalitně, bezpečně a včas je naší prioritou. Byť to v dnešní době možná není úplně běžné, chceme naše stavby odevzdávat spokojeným zákazníkům a s pocitem dobře odvedeného díla. Ocenění si proto velmi vážíme a je pro celý Colas motivací k další práci.“

Děkujeme za hodnocení všem zástupcům veřejné správy a těšíme se na výsledky dalšího ročníku.

Více informací je k dispozici na: www.ceec.eu