Správa železnic spouští Datla

publikováno:
autor:
Zdroj foto: Aplikace Datel, Správa železnic Zdroj foto: Aplikace Datel, Správa železnic

Snadný přístup k informacím o poloze vlaků, stanicích a zastávkách po celé republice i podrobnosti o železničních stavbách získají cestujícím i fanoušci železnice díky nové mobilní aplikaci Datel. Spouští ji Správa železnic.

V první fázi bude probíhat testování funkcí a dokončování designu. Aplikace Datel integruje kromě živě aktualizovaných zpráv o mimořádnostech v provozu také všechny další funkce webové Interaktivní mapy Správy železnic – sledování polohy vlaků, informace o stanicích a zastávkách či podrobnosti o připravovaných, probíhajících i dokončených stavbách.

V prostředí chytrých telefonů přináší vedle snadné dostupnosti také uživatelsky přívětivý design a nové funkce. Mimořádnosti v provozu a aktualizace na stránkách staveb je tak nyní možné odebírat přímo jako systémové notifikace. Nově si mohou uživatelé založit vlastní profil a uložené předvolby využívat v aplikaci Datel napříč svými zařízeními a brzy také na webové Interaktivní mapě.

Pilotní provoz bude využit pro testování a sběr zpětné vazby od prvních uživatelů. Aktuálně také probíhá spolupráce se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, díky níž ještě v první polovině letošního roku začne aplikace naplno sloužit také zrakově postiženým osobám. Náměty a připomínky můžete posílat na e-mail datel@spravazeleznic.cz.