Začíná revitalizace a elektrizace trati z Oldřichova u Duchcova do Litvínova

publikováno:
autor:
Ilustrační foto Ilustrační foto

Celkovou přestavbou projde v následujících dvou letech další trať v Ústeckém kraji. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v těchto dnech zahájila revitalizaci a elektrizaci úseku z Oldřichova u Duchcova do Litvínova. Celkové investiční náklady dosahují 1,1 miliardy korun.

Právě zahajovaná stavba je v souladu s dopravním konceptem Ústeckého kraje, který počítá se zavedením přímých elektrických vlaků z centra regionu až do Litvínova. Její součástí je proto i vybudování trakčního vedení na dosud neelektrizovaném 1,5 kilometru dlouhém úseku mezi Loukou u Litvínova a Litvínovem.

Stavební práce potrvají dva roky, úpravami projde přibližně 13,5 kilometru trati. Ke zvýšení kultury cestování ve všech stanicích a zastávkách přispějí nová nástupiště v normové výšce 550 milimetrů nad kolejí. Přístup k vlakům bude plně bezbariérový. Vyšší bezpečnost provozu zajistí elektronické zabezpečovací zařízení 3. kategorie, traťová rychlost se zvýší až na 100 km/h. Dopravu budou dálkově řídit dispečeři ze stanice Louka u Litvínova.

V letošním roce projde rekonstrukcí spojenou s elektrifikací úsek Louka u Litvínova – Litvínov, výluky jsou zde naplánovány v termínu od 5. června do 2. prosince.

Zdroj: SŽDC