Sudop Group posiluje svou ICT divizi, kupuje českou firmu ORBIT

publikováno:
autor:
Ilustrační foto Ilustrační foto

Skupina Sudop Group, která zastřešuje převážně firmy z oblasti projektové a inženýrské činnosti, podepsala smlouvu o akvizici poradenské a konzultační IT firmy ORBIT. Posílí tím svoje podnikání v ICT a digitalizaci. Transakce zahrnuje převod stoprocentního obchodního podílu a její hodnota transakce dosahuje vyšších desítek milionů korun. Přesnou částku nebudou smluvní strany zveřejňovat.

Společnost ORBIT je ve střední Evropě zavedenou značkou ve virtualizaci IT zdrojů, konsolidaci datových center, doručování aplikací a poradenství v cloud compliance. Realizuje projekty pro finanční instituce, pojišťovny a telekomunikace napříč Evropou. Mezi její hlavní zákazníky patří například pojišťovna Generali, Kooperativa, Erste Group, skupina Raiffeisenbank nebo O2. 

„Akvizice ORBITu je naším dalším krokem v rozvoji nové strategické větve našeho byznysu zaměřené na digitalizaci a ICT. Její budování jsme zahájili v loňském roce převzetím podílu ve společnosti LinkSoft Technologies a založením BIM Consulting jako technologické podpory pro naše tradiční podnikání v projektové přípravě. Dnešní akvizice je důkazem, že ICT hraje a bude hrát v rámci Sudop Group stále důležitější roli,“ řekl Jan Kout, předseda představenstva Sudop Group. 

„ORBIT je na českém trhu dlouhodobě etablovaná firma s inspirativním přístupem a silnými kompetencemi. Jsem rád, že rozšíří naše portfolio služeb a produktů, a že budeme schopni našim klientům poskytovat širokou podporu v oblasti ICT potřeb. A zároveň věřím, že ORBIT bude velkým přínosem pro interní rozvoj naší skupiny,“ uvedl Jiří Živnůstka, člen představenstva SUDOP Consulting and Information Technology.

Transakční poradenství zajišťovala na straně kupujícího společnost Roklen Corporate Finance, právní poradenství advokátní kancelář Havel & Partners a účetní a daňové poradenství společnost TPA. Právní služby pro prodávající zajišťovala advokátní kancelář Evan. Transakčním a finančním poradcem prodávajících byl Pavel Šebera, který v ORBITu od roku 2015 působí jako finanční ředitel a v posledních dvou letech je jednatelem společnosti. Na této pozici zůstane i po akvizici. 

„Akvizice ORBITu ze strany Sudop Group je velkým oceněním naší práce v minulých letech i již připravených rozvojových plánů do příštích let. Jsme rádi, že získáváme vlastníka, který má zájem, aby se ORBIT dále rozvíjel a je schopen a ochoten do našich plánů investovat, a současně chce zachovat naši firemní kulturu. Mezi skupinou Sudop a ORBITem je celá řada strategických synergií a jsem rád, že se můžeme stát jedním ze základních kamenů vznikající IT části skupiny Sudop,“ uvedl Pavel Šebera, jednatel společnosti ORBIT.