Jdeme cestou větších a sofistikovanějších strojů

publikováno:
KOBELCO SK350LC-10 KOBELCO SK350LC-10

AUSTRO Baumaschinen je významným distributorem strojů Kobelco. Ale portfolio má širší, na což jsme se zeptali jednatele společnosti Romana Kopeckého.

Na jaké typy strojů se v Austro aktuálně zaměřujete a jaké značky zastupujete?
AUSTRO Baumaschinen se zaměřuje na prodej kompletního sortimentu stavebních strojů a to včetně speciálů pro nasazení do nejtěžších podmínek a do nejrůznějších provozů. To je nám umožněno díky zastupování světoznámých značek strojů s dlouholetou tradici jako např. Atlas, Kobelco, Terex Trucks, DRESSTA a dalších.

Proč jste se rozhodli jít spíše cestou větších sofistikovaných strojů a kde vidíte jejich přidanou hodnotu vzhledem k tomu, že samozřejmě stojí více?
Pokud se chceme o zákazníka starat s co možná největší pečlivostí a rychlostí, je nutné mít hlavní specializaci. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli jít cestou větších a speciálních strojů i za daň vyšší pořizovací ceny strojů. A jsem přesvědčený, že dokážeme zákazníkovi vyřídit a nastavit co nejlepší a nejvíce mu vyhovující financování těchto dražších strojů.

Co vás zaujalo na nedávném veletrhu Bauma?
Veletrh Bauma byl a je přehlídka, dovolím si říci, všech předních výrobců stavební techniky. Je to pro zákazníky velmi dobrá příležitost seznámit se se všemi novinkami, což jsme se jim po celou dobu trvání veletrhu snažili v co největší míře zprostředkovat.

Jak je podle vás nasycený celý trh se stavebními stroji a jaký očekáváte vývoj?
Český trh je nasycen novými a kvalitními stroji minimálně z 85%. K tomuto číslu pomohla určitě možnost čerpání evropských dotací. Bohužel je to věc, na kterou se zapomíná při komentování a posuzování aktuální politické situace v ČR.

A co se týká dalšího vývoje?
I my již zaznamenáváme zpomalení prodeje a to očekávám i v průběhu dvou následujících let. Pevně však věřím a doufám, že se nedostaneme do stejné situace, která nastala v září 2008, kdy najednou padl česky trh se stavebními stroji obrovskou rychlostí ke dnu. Orientace na prodej velkých typů rypadel, speciálních rypadel a stavební techniky by nám mohl pomoci i v těchto obdobích recese.

Související články