Konference Asfaltové vozovky 2021 proběhla s mezinárodní účastí

publikováno:
autor:

Konference Asfaltové vozovky 2021, která nesla motto „Bez kvalitních vozovek Evropu nedoženeme“, se konala ve dnech 23.–24. 11. 2021 již po čtrnácté v pravidelném dvouletém cyklu tradičně v Českých Budějovicích. Mezinárodní akci pořádalo Sdružení pro výstavbu silnic společně s Českou silniční společností – sekcí Asfaltové vozovky. Organizaci zajistila společnost PRAGOPROJEKT, a. s., oddělení publikačních a školicích činností.

Na konferenci bylo přihlášeno 622 delegátů, tři dny před konferencí rozhodla vláda, že vstup na hromadné akce je pouze pro očkované a pro ty, kteří prodělali COVID-19. Navzdory tomuto omezení se konference osobně zúčastnilo téměř 400 osob. Na poslední chvíli bylo zajištěno streamování akce. Ti, kteří se nemohli nebo nechtěli akce zúčastnit osobně, měli možnost odborný program zhlédnout online, video bylo k dispozici do konce roku 2021.

Na konferenci bylo registrováno 34 vystavovatelů, obsazeno bylo 20 stánků a byly využity i další formy prezentace. Ve druhém patře kulturního domu byla instalována posterová sekce.

Pozvání na konferenci přijali prezident ZAS (Slovenian Asphalt Pavement Association) Slovenko Heningman a technický ředitel EAPA (European Asphalt Pavement Association) Breixo Gómez. V úvodním bloku dále vystoupili ředitel odboru liniových staveb a silničního správního úřadu Ministerstva dopravy Martin Janeček, ředitel úseku kvality staveb ŘSD ČR Jiří Hlavatý, náměstek hejtmana Jihočeského kraje a člen Dopravní komise AKČR Antonín Krák, předseda České silniční společnosti Petr Mondschein a předseda Sdružení pro výstavbu silnic Petr Laušman.

Přes nepříznivou epidemiologickou situaci bylo registrováno téměř 40 zahraničních odborníků. Prezentace přednášejících včetně vystoupení hostů a fotogalerie jsou k dispozici na stránkách www.asfaltove-vozovky.cz/av2021.