V okolí Masaryčky se bude dál stavět, Penta získala další pozemky

publikováno:
autor:
Výstavba nové městské čtvrti v okolí Masarykova nádraží může pokračovat podle návrhu vzešlého z urbanistické soutěže, která proběhla v roce 2021. Výstavba nové městské čtvrti v okolí Masarykova nádraží může pokračovat podle návrhu vzešlého z urbanistické soutěže, která proběhla v roce 2021.

Společnost Penta Real Estate koupila od Českých drah dlouhodobě nevyužívané pozemky na Florenci v sousedství pražské magistrály. Výstavba nové městské čtvrti v okolí Masarykova nádraží tak může pokračovat dle návrhu vzešlého z urbanistické soutěže, která proběhla v roce 2021. Penta zaplatí 243,8 milionů korun, přičemž tato částka může ještě vzrůst v závislosti na výsledku projednání změny územního plánu, které nyní probíhá.

Výstavba nové městské čtvrti v okolí Masarykova nádraží může pokračovat podle návrhu vzešlého z urbanistické soutěže, která proběhla v roce 2021.„Nedávno jsme dokončili první fázi výstavby v okolí Masaryčky. Rádi bychom stavěli dál směrem k Florenci v intencích urbanistické soutěže z roku 2021 a propojili tak centrum města s Karlínem. Díky nákupu pozemků můžeme nyní dokončit jednání s městem o změně územního plánu pro tuto lokalitu a také jednání o kontribucích. Velká část nyní kupovaných pozemků se po vybudování ulic a veřejných prostor stane majetkem města,“ říká Pavel Streblov, ředitel pro komerční výstavbu společnosti Penta Real Estate.

„Jsem rád, že se nám s developerem podařilo vyjednat výrazně lepší podmínky při prodeji pozemků na Masaryčce a zároveň tak může z centra hlavního města zmizet jeden z posledních brownfieldů, který poslouží k rozvoji metropole. Vedle částky, kterou za ně dostaneme hned, smlouva počítá i s doplatkem vycházejícím z finální podoby územního plánu. Zároveň nebudeme platit náklady na úpravy pozemků, které souvisejí např. se zdejší stanicí metra Florenc nebo s archeologickým průzkumem lokality. To nově zajistí developer,“ říká Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.Výstavba nové městské čtvrti v okolí Masarykova nádraží může pokračovat podle návrhu vzešlého z urbanistické soutěže, která proběhla v roce 2021.

S výstavbou nové čtvrti v lokalitě Florence počítá vedení města Prahy i městské části Praha 1 a Praha 8. V roce 2021 proběhla mezinárodní urbanistická soutěž, která nastínila budoucí podobu tohoto území. Vítězný návrh od týmu Unit Architekti, A69 – Architekti a Marko&Placemakers na jaře 2022 projednala a schválila Rada hlavního města Prahy.