„Výluky jsou čím dál kratší, proto potřebujeme co nejkvalitnější vybavení na železničních strojích“

publikováno:
autor:
Měnič pražců Měnič pražců

říká Tomáš Exnar ze společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice, která investovala do nových přídavných zařízení na dvoucestných rypadlech.

Co vás vedlo k tomu, že jste si objednali přídavná zařízení na dvoucestná rypadla?
Přídavná zařízení na dvoucestná rypadla používáme již delší dobu. Určitě nás k tomu donutil vývoj na trhu a nutnost posouvat se stále kupředu. Musíme být konkurenceschopní a novou technikou usnadnit práci traťovým dělníkům. Železniční výluky jsou čím dál kratší a náročnější, takže přídavná zařízení pomáhají k rychlejšímu a efektivnějšímu dokončení prací na železničních svršcích.

Jak jste s komponenty od AUSTRO Baumaschinen spokojení?
Spolupráce s firmou AUSTRO Baumaschinen, s. r. o. trvá již několik let a myslím si, že je na velice profesionální úrovni. V dnešní době je spousta firem, které nabízí podobné produkty, ale s „Austrem“ co si řekneme, to prostě platí. Vše je nakonfigurované podle našich představ a potřeb, takže velká spokojenost.

Na jakých stavbách už jste přídavná zařízení použili?
Přídavná zařízení (PZ) používáme takřka na všech stavbách, nedokážu si dnes představit stavbu bez nich, ať je to práce na vlečce nebo celostátní dráze. Práce je díky těmto PZ několikanásobně rychlejší a určitě i kvalitnější. U všech těchto PZ nepotřebuje strojník okolo sebe lidi, takže ušetříme peníze i čas.

Jak máte nastavený servis?
Co se týče servisu, z určité části si jej obstaráme sami, pokud se jedná o závažnější opravu nebo objednávku náhradního dílu, tak samozřejmě kontaktuji „Austro“.

Uvažujete o koupi dalšího strojního vybavení?
Aby naše firma patřila stále mezi špičku v kolejařině, budeme i nadále používat podobné komponenty a stále je obnovovat.