Kabelová konfekce LAPP propojuje vlakový zabezpečovač MIREL VZ1 od společnosti HMH

publikováno:
autor:
vlakový zabezpečovač MIREL VZ1 vlakový zabezpečovač MIREL VZ1

Hlavním produktem společnosti v oblasti zabezpečovacích systémů je vlakový zabezpečovač MIREL VZ1, který je v současné době v provozu na tratích Slovenska, Česka, Maďarska a Polska. Rozšiřujícím modulem vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 je funkční brána MIREL STB, jejíž součástí je kabelová konfekce ÖLFLEX® CONNECT od společnosti LAPP.

Vlakový zabezpečovač MIREL je určený ke sledování bdělosti strojvedoucího, přenosu informací z traťové části na návěstní opakovač, sledování maximální rychlosti s ohledem na maximální konstrukční rychlost hnacího kolejového vozidla, stanovení rychlosti vlakové soupravy a přijímání informací z traťové infrastruktury.  Základní funkcí brány MIREL STB je zabezpečovat rozhraní mezi základní jednotkou vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 a palubním zařízením ETCS, což je evropský vlakový zabezpečovací systém.                  

Společnost LAPP zajišťuje dodávku kabelové konfekce, která slouží k propojení vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 a dalších zařízení na nejbližší svorkovnici, vnitřního kabelového propojení samotné lokomotivy. Výroba na zakázku probíhá v závodě LAPP v Otrokovicích. Jedná se o výrobu hotového kabelového svazku CABLE IRCK dle specifikace zákazníka. Tento svazek obsahuje vícežilové stíněné kabely s odpovídající protipožární odolností dle EN 45545, určených pro přenos signálů. Kabely jsou na koncích osazeny kabelovými oky a dutinkami. Součástí výrobku jsou také kabelové vývodky a D-SUB konektory. Hotový výrobek je kompletně připraven pro montáž na zařízení MIREL bez nutnosti dalších úprav. Pro vnitřní zapojení jsou použity jednožilové vodiče s redukovanou izolací ÖLFLEX® TRAIN 301 TW 300V 1X0,5.

Společnost HMH, s.r.o. je moderní dynamicky se rozvíjející firma zaměřená na oblast řízení technologických procesů, automatizace a regulace s významným postavením nejen na domácím trhu, ale i v zahraničí. Od roku 1997 se orientuje na realizaci projektů v oblasti řídicích, měřicích a zabezpečovacích systémů pro kolejovou dopravu. V současnosti společnost zabezpečuje na základě vlastního know-how a vlastních vývojových, výrobních a servisních kapacit kompletní životní cyklus systémů MIREL pro aplikace v náročném prostředí železniční dopravy.

Společnost LAPP Czech Republic s.r.o. se sídlem v Otrokovicích je předním dodavatelem značkových produktů v oblasti kabelové a spojovací technologie. Portfolio společnosti zahrnuje vysoce flexibilní ovládací a propojovací kabely i do drsných provozních podmínek, systémy pro přenos dat a průmyslový ethernet, průmyslové konektory, kabelové vývodky a systémy pro ochranu, vedení a označování kabelů. Společnost se také zabývá systémovým řešením na míru a zákazníkům, kteří preferují kompletní řešení v podobě kabelových svazků, poskytne návrh řešení a ve výrobním závodě v Otrokovicích zajistí výrobu.